BOND ROUGHNECK W/TG 9MM 2.5" BRL
$264.46
product code:BOND BARN9MM
UPC:855959005091
Brand:Bond Arms
availability: In Stock at Warehouse, Available for shipping
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
The compact yet rough-looking Roughneck is a new type of Bond Arm gun. It’s built with a 2.5″ barrel chambered for 9mm 357/38 .380ACP or 45ACP. Works best with smoothed lined holsters.
Features:
- Stainless steel double-barrel and frame
- Compatible with all standard Bond Arms barrels
- Patented rebounding hammer
- Retracting firing pins
- Cross-bolt safety
- Spring-loaded cammed locking lever
| Type | |
| Action | Derringer |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length | 2.5" |
| Capacity | 2 |
| Safety | Crossbolt |
| Grips | Black Rubber |
| Sight Configuration | |
| Weight | |
| Frame Finish | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Barrel Type | Double |
| Slide Description | |
| Case Type | |
| Sight Style | |
| Barrel Length Range | 2.00" to 2.99" |
| Weight Range | |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


